آیکون منو

اخبار و مقالات
1394/12/16 يكشنبه

فاز نخست پروژه نصب و راه‌اندازی سامانه مدیریت ناوگان مناطق نفت‌خیز جنوب با موفقیت به بهره‌برداری رسید.

.مطالعه و نیازسنجی مدیریت ناوگان سوخت کشور در شرکت‌های نفتی از سال 1391 توسط شرکت مگفا آغاز گردیده است. در این راستا قراردادی با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در زمستان سال 1393 منعقد شد. پس از تأمین زیرساخت‌های موردنیاز و رفع نیازمندی‌های اولیه، فاز نخست، مشتمل بر تجهیز بخشی از ناوگان حمل‌ونقل شرکت‌های ترابری مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت و گاز گچساران، نفت و گاز آغاجاری، شرکت نفت مسجدسلیمان و شرکت نفت و گاز کارون و مارون در آذرماه سال 1394 با تلاش واحد زیرساخت فاوای مگفا و همکاری مدیران و پرسنل کارفرما به بهره‌‌برداری رسید. اجرای فاز نخست پروژه و نمایش قابلیت‌های فنی و کاربردهای فراوان سامانه مدیریت ناوگان، باعث ابراز رضایت مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و تأکید وی بر تسریع در روند اجرایی پروژه شده است.


شایان ‌ذکر است اجرای فاز نخست این پروژه، مشتمل بر موارد زیر بوده است: 

 • تجهیز دیتاسنتر مناطق نفت‌خیز جنوب به تجهیزات موردنیاز
 • تجهیز و نصب سامانه نرم‌افزاری مدیریت ناوگان در این شرکت
 • تجهیز شرکت‌های زیرمجموعه به اتاق‌های مانیتورینگ جهت نظارت بر ناوگان
 • نصب و راه‌اندازی تجهیزات موقعیت‌یاب در خودروهای شرکت‌های ذینفع

به دلیل رعایت استانداردهای فنی در ساخت و نصب تجهیزات موقعیت‌یاب، علیرغم نصب و بهره‌برداری از تجهیزات در گرمای بسیار بالای هوا در ماه‌های مرداد و شهریور در استان خوزستان، این دستگاه‌ها بدون هیچ‌گونه مشکلی اقدام به ارسال اطلاعات خود نموده‌اند و مدیریت، تجمیع و استفاده از این اطلاعات در حال انجام است.

خاطرنشان می‌سازد در راستای مصوبات هیئت محترم وزیران در سال 1393 و جهت جلوگیری از قاچاق سوخت و مدیریت ناوگان حمل‌ونقل سوختی کشور، پروژه تجهیز ناوگان کشور به تجهیزات موقعیت‌یاب (GPS) توسط سازمان راهداری کشور در حال اجرا بوده و شرکت مگفا از پیشگامان اجرایی شدن طرح فوق در کشور به‌حساب می‌آید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر