آیکون منو

اخبار و مقالات
1394/11/3 شنبه

بازدید جناب آقای عبدالرزاق وحیدی، وزیر محترم مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان از مرکز گسترش فناوری اطلاعات

.جناب آقای عبدالرزاق وحیدی، وزیر محترم مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان در جریان سفر رسمی خود به کشورمان که به دعوت جناب آقای محمود واعظی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد، به اتفاق هیات همراه وطبق هماهنگی به عمل آمده در بعدازظهر روز چهارشنبه، مورخ 18 آذر ماه 1394، در ساختمان مرکزی شرکت مرکز گسترش فناوری اطلاعات(مگفا) حضور یافته و مورد استقبال آقای مهندس انبیایی مدیریت محترم عامل شرکت و جمعی از مدیران قرار گرفتند.
در این دیدار، جناب آقای عبدالرزاق وحیدی را آقایان دکتر محمد حسین(مشاور فرهنگی وزیر، مهدی حیدری(مشاور فنی وزیر)، خداداد موسوی(عضو هیات مدیره رگولاتوری افغانستان)، محمدصادق نجفی(مدیر عامل شرکت سفیر سبز) و محمدرضا نجفی(مسؤول فنی شرکت سفیر سبز) همراهی می‌کردند.
در این نشست پس از خوش آمد گویی آقای مهندس انبیایی به وزیر محترم مخابرات کشور افغانستان و هیأت همراه، گزارشی از توانمندی‌ها، امکانات و تجارب مگفا ارائه شد و در ادامه، موضوعات مورد علاقه طرفین مورد بحث و بررسی قرار گرفته، موافقت گردید مشارکت و همکاری در حوزه‌های زیر به ‌عنوان اولویت‌های همکاری با وزارت مخابرات افغانستان مورد توجه و تاکید قرار گیرد.
1. همکاری در توسعه و ارائه‌ی خدمات ارزش افزوده در بستر موبایل
2. ارائه‌ی تجارب مگفا در حوزه‌های مشاوره و اجرای پروژه‌های مختلف در حوزه‌ی رگولاتوری به وزارت مخابرات افغانستان
3. همکاری در زمینه‌ی برنامه‌ریزی‌های بلندمدت فناوری اطلاعات و ارتباطات در افغانستان
4. همکاری برای استقرار دولت الکترونیکی و دولت همراه
5. استفاده از پتانسیل‌های مگفا در حوزه‌های ایجاد و راه‌اندازی زیرساخت‌های فنی
6. همکاری در توسعه و ارائه‌ی خدمات تجارت الکترونیکی در سطح ملی و بین‌المللی
7. همکاری در زمینه‌ی استقرار روش‌های به‌کارگیری عامل چهارم و مدیریت طرح در اجرای پروژه‌های کلان دولتی افغانستان در حوزه‌ی فاوا
8. ارائه‌ی تجارب مگفا در حوزه‌ی مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات
9. همکاری در توسعه و ارائه‌ی خدمات سلامت الکترونیکی
 شایان ذکر است با توجه به نزدیکی فرهنگ و زبان دو کشور ایران و افغانستان و تجربیات بدست آمده در حوزه فناوری اطلاعات در ایران، انتقال این تجربیات به کشور افغانستان، انتخاب مسیر صحیح و جلوگیری از اتلاف سرمایه های این کشور مورد تاکید طرفین قرار گرفت.
در این نشست آقایان دکتر رضا عزمی(مشاور مدیرعامل)، پیمان ظفرمقدم(مدیر یادگیری الکترونیکی)، پرهام منوچهری(مدیر سیستم‌های پیام‌دهی) و حسین رضایی(مدیر خدمات مشاوره فاوا) مدیریت محترم عامل را همراهی نمودند.
دیدار وزیر محترم مخابرات افغانستان و هیأت همراه از مگفا که در ساعت 19:30 آغاز شده بود در ساعت 23:30 به پایان رسید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر