آیکون منو

اخبار و مقالات
1395/10/5 يكشنبه

گزارش تصویری غرفه مگفا در نمایشگاه راهسازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته - آذر 95

.اولین نمایشگاه راهداری، راهسازی، حمل و نقل و صنایع وابسته با حضور مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران (مگفا)، در روزهای 28 تا ۳۰ آذر ماه در محل مصلای تهران برگزار شد.
در این نمایشگاه که برای اولین بار با این عنوان برگزار شده بود مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران (مگفا)، در کنار شرکت‌های حوزه راهسازی و راهداری حضور داشت و به معرفی سرویس‌های خود در این بخش پرداخت.
مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران در این نمایشگاه با ارائه راه حل‌های سازمانی مبتنی بر بستر فناوری اطلاعات به معرفی محصولات خود در حوزه‌های سیستم‌های حمل و نقل هوشمند، رایانش ابری، کسب و کار هوشمند، سیستم‌های یکپارچه و اینترنت اشیا در حوزه‌های مرتبط با راهداری و جاده پرداخت.
مدیرعامل این مرکز در حاشیه برگزاری این نمایشگاه گفت: مگفا درصدد جستجوی روش‌هایی است که امکان دسترسی مناسب را برای همه اقشار جامعه فراهم کرده، هزینه‌های اقتصادی را تعدیل نموده و زمینه آلودگی‌های زیست محیطی را کاهش دهد.
محمدجواد انبیایی در همین راستا افزود: سامانه‌های حمل و نقل هوشمند با ارائه راهکار جامع مدیریت حمل و نقل مبتنی بر سه مولفه اصلی راه‌ها، وسایل نقلیه و افراد با دسترسی لحظه‌ای به اطلاعات راه‌ها از طریق حسگرهای مختلف، وسایل نقلیه از طریق GPSهای نصب شده و افراد امکان مدیریت هوشمند حمل و نقل را فراهم می‌نماید.
وی در ادامه به فناوری‌های زیرساختی مگفا در حوزه حمل و نقل هوشمند اشاره کرد و گفت: زیرساخت سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS، سامانه کنترل و مانیتورینگ ابنیه (اعم از راه‌ها، تونل‌ها، پل‌ها، علائم و …)، داشبوردساز پویای سازمانی با پشتیبانی کامل از طرح‌های مرتبط با حوزه حمل و نقل، حسگرهای متنوع یکپارچه با زیرساخت اینترنت اشیاء، پلتفرم اینترنت اشیاء اختصاصی برای حوزه حمل و نقل، فناوری رایانش ابری، پلتفرم به عنوان سرویس، زیرساخت ذخیره‌سازی داده‌های کلان و زیرساخت هوش تجاری به منظور مانیتورینگ لحظه‌ای داده‌ها از جمله خدمات ارائه شده است.
مدیرعامل مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران در پایان با اشاره به انجام پروژه‌های انجام شده مگفا در این حوزه اظهار داشت: با توجه به اینکه مگفا تنها شرکت حوزه آی‌تی بود که به صورت کاملا تخصصی در حوزه حمل و نقل هوشمند در این نمایشگاه حضور داشت امید است با اجرایی شدن سامانه‌های هوشمند جاده‌ای در حوزه حمل و نقل درون شهری و برون شهری بتواند در ارائه راهکارهای جامع مدیریت حمل و نقل گام‌های موثرتری بردارد.
گفتنی است مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران تابع سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر