آیکون منو

اخبار و مقالات
1395/9/7 يكشنبه

افزایش بهره‌وری در فرآیندهای اداری با استقرار دولت هوشمند محقق می‌شود.

.مدیر پروژه ملی دولت هوشمند درباره مطالعات تطبیقی بین‌المللی نظام هوشمند مکاتبات اداری گفت: هم‌اکنون پس از دولت الکترونیک، دولت هوشمند و همراه به منظور افزایش شفافیت و سرعت در فرآیندهای اداری در نظام‌های پیشروی بین‌المللی با افزایش راندمان به دنبال ارزش‌های مشارکتی در جامعه است.
وی همچنین عنوان کرد: تسریع و تسهیل در ارائه خدمات دولتی به منظور تحقق عدالت اجتماعی از طریق دولت‌های هوشمند حاصل می‌شود که هم‌اکنون در تعدادی از کشورهای پیشروی دنیا شاهد اجرایی شدن آن هستیم. اگر نظام هوشمند اداری را در کشور مستقر کنیم مانع از اتلاف این حجم بزرگ از زمان مفید کار خواهیم شد، ضمن آنکه بهره‌وری نیز به میزان چشمگیری افزایش خواهد داشت؛ در حالی که مستقر نبودن نظام اداری هوشمند موجب کاهش راندمان کاری دستگاه‌های اجرایی می‌شود.
ایشان با بیان اینکه راه‌حل بسیاری از مشکلات کنونی در شفافیت است، ادامه داد: در آخرین رتبه‌بندی نظام‌های اداری بین‌المللی، کشورمان در جایگاه صد و ششم قرار گرفته است که جایگاه مناسبی نیست؛ البته ما در کشور زیرساخت‌های خوبی داریم که اگر به موازات استفاده صحیح از این بستر بتوانیم از تجارب کشورهای پیشرو نیز استفاده کنیم، روال مطلوب‌تری را در ارائه خدمات الکترونیک اداری شاهد خواهیم بود.
مدیر پروژه ملی دولت هوشمند همچنین با اشاره به برخی نمونه‌های خدمات هوشمند مورد استفاده در کشورهای پیشرو اظهار کرد: مباحث مربوط به خدمات یکپارچه دولتی می‌تواند به صورت یکپارچه به مردم، کارمندان، نهادها و دستگاه‌های مختلف البته خود سازمان‌ها کمک شایانی کند تا ضمن تسهیل خدمت‌رسانی، افزایش بهره‌وری را نیز در پی داشته باشد.
ایشان در پایان ضمن اشاره به اهمیت نقش عاملیت چهارم جهت مدیریت، هماهنگی و کنترل پروژه های کلان فاوا گفت: در حال حاضر مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران(مگفا) نقش عاملیت چهارم پروژه دولت هوشمند را ایفا می‌کند.
گفتنی است در این خصوص دکتر منصور معظمی معاون وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و مهندس نصراله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات تفاهم نامه همکاری مشترک درحوزه فناوری اطلاعات امضاء کردند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر