آیکون منو

اخبار و مقالات
1395/6/10 چهارشنبه

طرح ایدرو برای احداث واحد تولید الیاف شیشه آغاز شد.

.
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت :
طرح ایدرو برای احداث واحد تولید الیاف شیشه آغاز شد.
عملیات آغاز احداث بزرگترین واحد تولید الیاف شیشه که توسط ایدرو در شهرستان مرند احداث می‌شود با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.
بنا به گزارش اداره اطلاع رسانی ایدرو، مهندس نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت که به همراه معاون اول رئیس جمهور برای افتتاح چند طرح صنعتی به استان آذربایجان شرقی سفر کرده است، امروز کلنگ احداث عملیات اجرایی طرح احداث واحد تولید الیاف شیشه در شهرستان مرند را به زمین زد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح واحد تولید الیاف شیشه یک طرح ارزشمند و اولویت داری است که در صنایع مختلف کاربرد دارد، گفت یکی از وجوه فعالیت وظایف سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران حضور در مناطق کمتر توسعه یافته و رشد و ارتقا صنعتی مناطقی است که بخش خصوصی توان یا رغبت سرمایه گذاری در آن را ندارد.
مهندس نعمت زاده با اشاره به اینکه برای رشد و آبادی کشور لازم است همه با یکدیگر همکاری کنند گفت باید برای رشد صادرات غیرنفتی فعالیت کنیم و اگرچه بعد از انقلاب، در ادوار مختلف با مشکلات کاهش سرمایه گذاری مواجه بودیم اما سرمایه گذاری همیشه وجود داشته و باید تلاش کنیم سرمایه گذاری را مناطق کمتر توسعه یافته را افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه شرکتی که فاینانس و تامین تکنولوژی واحد تولید الیاف شیشه مرند را تقبل کرده، متعهد شده نیمی از محصولات این واحد تولیدی را صادر کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز قدردانی از حمایت مسئولان استانی و اهالی منطقه و تاکید بر ضرورت ایجاد اشتغال آبرومندانه برای جوانان، اظهار داشت این طرح‌ها برای اشتغال جوانان بسیار اهمیت دارد و طرح واحد تولید الیاف شیشه می‌تواند برای چند هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کند.
این خبر می‌افزاید پیش از سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت مهندس داود اوجاقی، مدیرعامل شرکت گسترش الیاف شیشه مرند طی سخنانی پیرامون احداث این طرح گفت، ظرفیت واحد تولید شیشه الیاف، 30 هزار تن در سال است و این واحد بزرگترین و اولین واحد تولید الیاف شیشه کشور است که با سرمایه گذاری 350 میلیارد تومانی احداث می‌شود.
وی با یادآوری اینکه در این طرح 450 نفر به طور مستقیم در 3 شیفت کاری مشغول به کار می‌شوند افزود این طرح زیربنایی و ملی است و جزو طرح‌های اولویت دار کشور محسوب می‌شود.
مهندس اوجاقی افزود: تولیدات این شرکت انواع الیاف شیشه، رووینگ سوزنی، تیشو، مت و پارچه می‌باشد که در صنایع مختلفی نظیر خودروسازی، هواپیما، دریایی و غیره مصرف دارد.
وی خاطرنشان ساخت در حال حاضر تولید جهانی الیاف شیشه 7/5 میلیون تن می‌باشد و اکنون نیاز کشور به این محصول از طریق واردات تامین می‌شود.
مدیرعامل شرکت الیاف شیشه مرند با ابراز امیدواری که این واحد تولیدی در 30 ماه آینده به بهره برداری برسد علت انتخاب منطقه برای احداث این واحد تولیدی را دسترسی به مواد اولیه، نزدیک بودن به منطقه آزاد و همچنین استعداد و پتانسیل‌های منطقه دانست و گفت پیمانکار برای احداث تاسیسات زیربنایی مشخص شده و روال کار مطابق برنامه از پیش تعیین شده،‌ انجام می‌گیرد.

منبع : ایدرو

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر