آیکون منو

اخبار و مقالات
1395/6/7 يكشنبه

روز به روز بر تعداد سرمایه‌گذاران خارجی در ایران افزوده می‌شود.

.دکتر معظمی درگفتگو با مجله انگلیسی "میدل ایست آی":
روز به روز بر تعداد سرمایه گذاران خارجی در ایران افزوده می‌شود.
رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با برشمردن مزایا و ظرفیت های سرشار ایران و برخورداری آن از نیروها و منابع انسانی تحصیلکرده و ماهر، ‌موقعیت استراتژیک و فارغ‌التحصیلان متخصص و خبره، ‌شرایط دوران پسابرجام را بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاران خارجی جهت مشارکت در طرح‌های صنعتی دانست.
بنا به این خبر دکتر معظمی معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران که با جانثان استیل خبرنگار ارشد مجله "میدل ایست آی" گفتگو می‌کرد افزود ایران به شرکای استراتژیک خود که در دوران سخت تحریم ها،‌ تعاملات و همکاری‌های خود را با ایران ادامه دادند،‌ بهای بیشتری قائل است و البته به شرکای تجاری که مایلند وارد تعاملات اقتصادی با کشورمان بشوند،‌ احترام می‌گذاریم.
دکتر معظمی با اشاره به اینکه سطح داد و ستدها و تعاملات در دوران پسا برجام خوب و مفید بوده اما هنوز سطح انتظارات ما را برآورده نکرده است افزود از کشورهای اروپایی انتظار داریم که به تعهدات خود در دروان پسابرجام عمل نمایند.
رئیس هیات عامل سازمان گسترش با بیان اینکه بعد از سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری به اروپا شاهد رشد سرمایه‌گذاری اروپایی‌ها در ایران بودیم اظهار داشت با ایتالیا به توافقات خوبی رسیدیم و با فرانسه نیز در حوزه خودرو در حال بستن قرارداد هستیم.
دکتر معظمی با اشاره به اینکه بازار ایران از حضور و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی استقبال می‌کند گفت این شرکت‌ها باید در ایران سرمایه‌گذاری کرده و تولید داشته باشند و بخشی از تولید خود را به خارج صادر کنند و نسبت به بومی‌سازی دانش فنی و فناوری‌های خود علاقمند باشند.
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به رفع مشکلات موجود گفت در دوران پسا برجام روز به روز بر تعداد علاقمندان سرمایه‌گذاری در ایران افزوده می‌شود و ما در آینده نزدیک شاهد افزایش میزان و حجم سرمایه‌گذاری در ایران خواهیم بود.

منبع خبر : ایدرو

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر